Turizm ‘de teknoloji ile devrim

“Çok okuyan mı, yoksa çok gezen mi bilir?” sorusu herkesin malümüdür. Bence gezdiği yerleri iyi okumasını bilen, yani gezdiği yerleri, tarihi, kültürü, günlük yaşamı, yerel yemekleri ve hatta konuşma dilini bir miktar öğrenen okuyanda da boş sadece turistik gezi yapandan da daha iyi bilir.

İşim gereği fuar ve konferans gezileri birde müşteri ziyaretleri nedeniyle sürekli farklı ülkelere gitmekteyim. Ek olarak ailem ile tatillerimizi farklı ülkelerde önemli şehirleri turistik, kültürel ve tarihi geziler ile geçiririz.

Gördüğüm şehirlerdeki teknolojik gelişmeleri, dijital ve mobil servislerin yaşamın içindeki yeri, özellikle akıllı şehirlerin vatandaşlarına sunduğu servis ve hizmetlerini 6 senedir editörlüğünü yaptığım Pusula yayınclık ve Mobillife dergisinde yazıyorum.

Bu sayfada bağlantılı makaleler ile sizlere Turizm alanında takip ettiğim yeni turizm trendlerini, uygulanan başarılı proje ve servisleri, diğer ülkelerden rekabette farklılaşmamız için özellikle yeni teknolojileri ve dijital kanalları kullanarak neler yapmamız gerektiği konusunda öngörülerimi ve önerilerimi aktaracağım.

Turizm devrimi için teknoloji

Turizm devrimi için teknoloji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu konuda 2012 yılında katıldığım Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü, TÜRSAB, TÜROFED, TUROB, TUREB, TYD, TUSIAD, Özel Tur Organizasyonları, Deloitte ve THY gibi sektörün önde gelenlerinin katıldığı Turizm Zirvelerinde edindiğim bilgi ve deneyimlerimi birkaç makale ve yazı ile basılı ve dijital medyada yayınladım.

Daha sonra zirvelerde edindiğim bilgi ve öngörüleri dünyadaki takip turizm trendleri ile harmanlayarak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü, GSM Operatörleri, Turizm sektörünün önde gelen kurum ve organizasyonlarına sunmak üzere örnek bir sunum çıkardık. İlgi ve yorumunuza sunuyorum:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.


CAPTCHA Image
Reload Image